Cytat z Biblii na dziś: Ewangelia wg św. Mateusza 12:36 – tekst i wyjaśnienie znaczenia

Ewangelia wg św. Mateusza 12:36 tekst:

Ale powiadam wam, iż z każdego stowa próżnego (niepożytecznego, szkodliwego), które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbą w dzień sądny.

Znaczenie

Gdybyśmy codziennie zastanawiali się nad naszymi drogami — co jest obowiązkiem każdego Chrześcijanina — i zauważyli, że w jakikolwiek sposób słowa nasze uwłaczałyby Bogu, to powinniśmy pamiętać, że mamy możność zbliżenia się do tronu laski Niebieskiego Ojca w imieniu naszego Orędownika, uznając nasz błąd i okazując nasz szczery żal za brak dostatecznej gorliwości, by uczcić imię Boga i Jego sprawę przez święte obcowanie i rozmowy, prosząc pokornie, by grzechy nasze nie były nam poczytane, lecz aby zostały zmazane zasługami Chrystusa, kornie odwołując się do drogocennej krwi, w której mamy całą naszą nadzieję i ufność. Tym sposobem powinniśmy zdać rachunek z każdego słowa próżnego; a przez słowa pokuty, dopełnione zasługami Chrystusa, które przyswajamy sobie przez wiarę, zostaniemy uniewinnieni.

Tekst pochodzi z książki “Niebiańska Manna czyli Rozmyślania Duchowe na każdy dzień roku dla Domowników Wiary”, 1907 rok, wydrukowano 120.000 egzemplarzy

Dodaj komentarz

Baza modlitw w PDF
Pobierz Twoje ulubione modlitwy w PDF do łatwego wydruku