Modlitwa o uwolnienie

Pobierz wersję PDF do druku

Modlitwy o uwolnienie w formacie PDF do łatwego wydruku

Pobierz Modlitwa o uwolnienie PDF do druku

Modlitwa powinna być zgadzająca się z wolą Boga; przy natrętności w modlitwie, należy nam zastanowić się, czy to, o co prosimy, może nam posłużyć do zbawienia? Czy nie jesteśmy raczej nierozważni i płosi, jak  małe dzieci, które natrętnie, z płaczem domagają się u matki ostrego narzędzia jakiegoś dla zabawy, którym niezawodnie mogłyby się okaleczyć? My, w stosunku do Boga, mniej rozumni, niż małe dzieci w stosunku do matki. Wypada zatem, abyśmy kończyli swoje modlitwy, mianowicie tyczące się doczesnych potrzeb, na podobnych myślach:

Ty sam tylko, Wszechmocny Boże! Znasz, czy to, o co proszę Ciebie, posłuży mnie, albo moim bliźnim, do istotnego dobra, do zbawienia; niechaj się przeto dzieje wola Twoja święta, w wysłuchaniu lub odrzuceniu mojej prośby.

Podobnie Jezus Chrystus kończył swoją modlitwę, jaką przesyłał do Boga Ojca, prosząc o oddalenie od siebie kielicha gorzkiej męki:

Ojcze! Jeżeli chcesz, oddal ten kielich ode mnie, ale nie moja wola, lecz Twoja niechaj się stanie.

św. Łuk. XXII. 42

Modlitwa powinna się łączyć ze współdziałaniem naszym, czyli należy nam używać godziwych środków do dostąpienia tego, o co prosimy Boga. I to właśnie dowodzi szczerości modlitwy. Prosić na przykład Boga o uwolnienie od jakiegoś złego nałogu, a samemu nie starać się go pozbyć i nie unikać okoliczności, do niego wiodących, tak jak w czasie pożaru nie uciekać od ognia, a wołać: wybaw mnie, Boże! Czy to nie będzie domaganiem się cudu, czyli kuszeniem Boga?

Modlitwa za zmarłego o uwolnienie od grzechów i kar

Panie, Boże Wszechmogący, ufając Twemu wielkiemu Miłosierdziu zanoszę do Ciebie moją pokorną modlitwę: wyzwól duszę Twego sługi (Twojej służebnicy) od wszystkich grzechów i kar za nie. Niech święci Aniołowie jak najprędzej zaprowadzą ją z ciemności do wiekuistego światła, z karania do wiecznych radości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uwolnienie od lęku

Modlitwa o uwolnienie z nałogu i uzależnień za kogoś

Modlitwa 1

Panie Boże, Ty dałeś mi życie i zdrowie, ale ja nie uszanowałem Twoich darów. Przez

lekkomyślność i zaniedbanie stałem się uzależniony. Niepotrzebnie uległem pokusom, a teraz czuję się jak w więzieniu. Moja wolność jest ograniczona, moje zdrowie słabe. Jestem problemem dla innych i dla samego siebie. Pragnę się uwolnić z moich uzależnień, ale brak mi sił. Tyle razy próbowałem zaczynać nowe życie, ale każda przegrana walka powiększała moją wewnętrzną pustkę, niechęć do samego siebie i niesmak do życia w ogóle. A jednak pragnę żyć, pragnę zaczynać  na nowo, chcę zwyciężać to, co mnie ogranicza i trzyma w kajdanach.

(… Wymień konkretne uzależnienia, z którego chcesz się uwolnić …).

Uświadamiając sobie, że Krew Twojego Syna zwyciężyła piekło i śmierć, pragnę się otworzyć i przyjąć tę Boską siłę, to lekarstwo z nieba. Wiem, że o własnych siłach niczego nie zmienię, dlatego pragnę walczyć razem z Aniołami i wszystkimi, którzy ufają mocy Krwi Chrystusa.

Umocnij moją słabą wolę Twoją miłością, abym nie szukał pociechy u ludzi i już nie powrócił do nałogu. Chcę roztropnie unikać kontaktów, znajomości, sytuacji, które mnie kuszą, i wytrwać z modlitwą i Słowem Życia, gdy pociąga mnie zła siła. Daj mi mądrość, abym wiedział, kiedy mam wytrwać w walce, a kiedy najlepszą walką jest ucieczka przed pokusą. Panie Jezu, każde uwolnienie od uzależnienia boli. Boję się tego cierpienia, ale chcę patrzeć na Ciebie, który wytrwałeś na drodze krzyżowej. Przez moc Twojej Krwi chcę wytrwać, gdy mam wrażenie, że już nie daję rady. Niech Twoja miłość umacnia mnie i daje wytrwałość. Niech Duch Święty, który dał siłę i zwycięstwo męczennikom, ratuje także mnie oraz wszystkich, którzy pragną nowego życia w godności człowieka i chrześcijanina. Amen.

Modlitwa 2

Spójrz, Panie łaskawie na (… imię osoby za którą się modlimy …) i udziel mu pomocy.
Wydobądź go z nałogu (… wymieniamy nałóg …) i pozwól cieszyć się wolnością i pokojem.
Ty, który ukochałeś nas odwieczną miłością przygarnij do swego serca (… imię osoby za którą się modlimy …), aby i on poczuł, jak bardzo Go kochasz.
Oderwij go od zła, którym tak Ciebie i siebie rani oraz ulecz jego poranione serce.
Pomóż mu uporządkować sobie życie. Amen.

Modlitwa o uwolnienie od złego ducha

Szatan w dzisiejszym świecie działa nowocześnie, narażając nas na wiele pokus. Każda z nich może łatwo i szybko zniewolić. Alkohol, papierosy, seks, Internet, zakupy… Uzależnienia to prosta droga do odejścia od Boga i Kościoła. Samemu trudno jest sobie poradzić z takim problemem. Jeśli czujesz, że potrzebujesz Bożego wsparcia, że opętało Cię zło, niezależnie pod jaką postacią, odmów tę modlitwę. Modlitwa o uwolnienie czyni cuda, podobnie jak Modlitwa za zmarłych, która skraca męki czyśćcowe oraz Litania dominikańska, wyjątkowo owocna modlitwa z XII w. Wpleć te modlitwy w swoją codzienność.

Dodaj komentarz