Modlitwa za wnuki do omawiania przez babcię i dziadka

Pobierz wersję PDF do druku

Modlitwa za wnuki w formacie PDF do łatwego wydruku

Pobierz Modlitwa za wnuki do omawiania przez babcię i dziadka PDF do druku

Ta modlitwa przeznaczona jest dla wszystkich babć i dziadków.

Wnuki są oczkiem w głowie każdego dziadka i każdej babci. Wiele babcinych różańców jest wytartych od codziennego przesuwania paciorków podczas modlitwy w intencji wnuków i dzieci.

Rodzice często nie mają czasu na modlitwę, zajęci pracą i codziennymi obowiązkami. W trosce o rzeczy materialne, doczesne, zapominają czasem o wsparciu duchowym. Dlatego to właśnie modlitwa jest najcenniejszym, najbardziej wyjątkowym prezentem, jaki wnuki mogą otrzymać od swoich dziadków i babć. 

W sprawach bardzo trudnych wybierz Modlitwę do Świętej Marty lub Litanię do Świętego Ojca Pio. Ci święci niejeden raz pomogli w chorobie i kłopotach.

Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu. (…) Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha.

List do Kolosan 3:20-21

Modlitwa za wnuki do Świętego Józefa

Panie Boże!
Dziękuję Ci za to, że uczyniłeś mnie matką i babcią. Dziękuję Ci za to, że pobłogosławiłeś moje dziecko darem potomstwa. Dziękuję za cudowny owoc miłości, jakim jest mój kochany wnuczek. Tak bardzo dziękuję Ci za wyjątkową chwilę jego narodzin, tę cudowną chwilę, gdy dowiedziałam się, że mój wnuk jest już na świecie, że zostałam babcią. Dziękuję za całą radość, kiedy mogłam obserwować jak się rozwija, za całe szczęście, które pojawiło się w naszej rodzinie za jego przyczyną. Dziękuję, że dajesz mi możliwość uczestnictwa w jego życiu. Proszę Cię Panie, za wstawiennictwem św. Józefa o opiekę nad moim wnukiem.

Święty Józefie, Najlepszy Opiekunie Świętej Rodziny z Nazaretu!
Ty jesteś wzorem prawdziwego mężczyzny, Ty dobrze wiesz, co to znaczy kochać całym sercem i troszczyć się o najbliższych. Ty tak dobrze wiesz, jak bardzo kocham mojego wnuka i jak bardzo o niego dbam. Proszę, czuwaj przy nim na każdym etapie jego życia, dopomóż mu wyrosnąć na dobrego, mądrego, pobożnego i odpowiedzialnego mężczyznę, tak by zawsze czerpał z Ciebie wzór. Daj, by zawsze był szczęśliwy, by w jego życiu nigdy nie zagościło nieszczęście, by nigdy nie doświadczył wielkiego cierpienia i tragedii. Zabierz z jego życia łzy.

Święty Józefie, Ty potrafiłeś uchronić Dzieciątko Jezus od wszelkich czyhających niebezpieczeństw. Błagam, uchroń mojego wnuka od wszystkiego co złe w tym świecie, oddal wszelkie możliwe problemy: ze zdrowiem, nauką, pracą czy małżeństwem. Nie pozwól, by oddalił się od Pana Boga, by zbłądził na drogę Złego. Ty wiesz, ze współczesny świat jest pełen niebezpieczeństw, tak bardzo o niego drżę. Proszę, strzeż jego życia. Otul go swą ojcowską opieką. Wiem, ze przy Tobie będzie bezpieczny.

Święty Józefie, przez Twą miłość do Maryi i Dzieciątka Jezus, błagam, wspieraj mnie, abym umiała być dobrym przykładem dla mojej wnuka, bym umiała być dla niego jak najlepszą babcią, bym zawsze umiała okazać mu jak najwięcej ciepła i miłości. Proszę, dodaj mi sił i zdrowia, bym jak najdłużej mogła cieszyć się rolą babci, bym jak najdłużej mogła być świadkiem wszystkiego, co będzie się działo w życiu mojego wnuczka. Rozjaśnij mój umysł, bym potrafiła wspierać go wtedy, gdy będzie tego potrzebował, by zawsze mógł na mnie liczyć.

Święty Józefie, czuwaj przy moim wnuku tak, jak do końca czuwałeś przy Matce Boskiej i Dzieciątku Jezus. Podtrzymuj w naszej rodzinie ducha wiary, abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże.

Amen.

Modlitwa do Św. Anny

Panie Boże!
Dziękuję Ci za cudowny dar bycia matką i babcią. Dziękuję Ci za cudowny owoc miłości, jakim są nasze dzieci i wnuki. Dziękuję Ci za wszystkie chwile radości, jakich mogłam doświadczyć jako mama i babcia. Za wstawiennictwem św. Anny – matki Najświętszej Maryi Panny i Babci naszego Zbawiciela, proszę, aby moje wnuki zostały wychowane i żyły zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa. Błagam, uchroń je od wszystkiego co złe, zachowaj w zdrowiu i szczęściu, nie pozwól, by oddaliły się od Ciebie. Strzeż ich życia. Naucz pokonywać trudności i przeciwstawiać się złemu.

Św. Anno, czuwaj przy moich wnukach. Otaczaj je opieką i troską, zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy nie mogę być przy nich lub gdy brakuje mi siły – sama jestem słaba i nie ze wszystkim potrafię sobie poradzić. W dzisiejszym świecie na moje dzieci i wnuki czyha tyle niebezpieczeństw. Proszę, daj mi jasność umysłu, siły i energię do tego, by codziennie być wsparciem dla moich dzieci i wnuków. Pozwól, bym potrafiła służyć im dobrą radą, dobrym słowem, bym zawsze potrafiła okazać im jak najwięcej miłości.  Wiem, że na mnie jako babci ciąży duża odpowiedzialność – moim zadaniem jest nieustanne dawanie świadectwa moim wnukom o tym, jak wielkie są dzieła Pana Boga. Ufam jednak, że za Twoim wstawiennictwem będę się stawać coraz lepszą babcią.

Św. Anno, przez Twą miłość do Najświętszej Rodziny z Nazaretu, błagam, wspieraj nas babcie i dziadków, abyśmy umieli być dobrym przykładem dla naszych dzieci i wnuków, podtrzymuj w nas ducha wiary, abyśmy potrafili codziennie przekazywać im prawdę i  wychować je zgodnie z wolą Najwyższego, tak abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże.

Amen.

Modlitwa

Ojcze Niebieski, składam Ci stokrotne dzięki, że obdarzyłeś mnie radością oglądania moich wnucząt. Ich anielski uśmiech, szczebiot niewinny, ich beztroski gwar napawa moją duszę poczuciem niewymownego szczęścia. Dzięki nim nasz dom zakwitł, jak wiosenny sad.

W ich osobach widzę Twoje błogosławieństwo dla mojej rodziny, czarowny owoc miłości rodzicielskiej, Twoje działanie w małżeńskim życiu moich dzieci. Bądź uwielbiony, najlepszy Boże, za to, że napełniłeś nasze mieszkanie rozgwarem ukochanych wnucząt, które stanowią najpiękniejszą zapłatę za wszystkie trudy ponoszone kiedyś dla dobra mych dzieci.

Panie, zachowaj me wnuki w zdrowiu duszy i ciała, napełniaj ich serca światłem swej łaski i mocą swej obecności, działaj w nich nieustannie, rozwijając i pomnażając zalety ich umysłu i duszy. Niech wzrastają mądre, szlachetne, utwierdzone w Twoich przykazaniach. Niech staną się chlubą Twego Kościoła, wartością narodu i podporą rodziny. Królowo Polski, nie opuszczaj nas.

Amen.

Dodaj komentarz