Parafia i Kościół Św. Stanisława Kostki w Karolewie

Kościół i Parafia Św. Stanisława Kostki w Karolewie

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi parafii Św. Stanisława Kostki, która znajduje się w Karolewie. Poznajcie jej dokładny adres, dane kontaktowe i proboszcza. Do kościoła parafialnego można się udać na Karolewo 21. Liczba parafiach kilka lat temu wynosiła 1900 wiernych. W 1980 roku parafia miała swojego pierwszego proboszcza, gdyż właśnie w tym roku rozpoczęła swoją działalność. Funkcję rycerza duchowego broniącego wiernych przed zesłaniem na wieczne potępienie jest ks. Kazimierz Żuchowski.

Jaki jest adres parafii?

Karolewo 21
11-400 Kętrzyn

Jak można się skontaktować z parafią?

Telefon: tel. +48-89-7524627

Email:

Kto jest proboszczem?

ks. Kazimierz Żuchowski

Informacje dodatkowe

Rok założenia: 1980
Diecezja warmińska
Województwo: warmińsko-mazurskie
Rodzaj parafii: wiejska
Typ parafii: diecezjalna
Liczba wiernych: 1900

W jakich dniach i godzinach są odprawiane Msze Święte i Nabożeństwa

Brak aktualnych informacji

Inne informacje

Popularność parafii: 2555
Numer parafii: 27405WAR

ID-8639

Parafia miała dokładnie 41 lat w roku 2021.

Ile lat upłynęło od Soboru do momentu założenia parafii Św. Stanisława Kostki, lub odwrotnie, ile lat przed danym Soborem parafia została założona.

  • 1655 lat po Soborze Nicejskim Pierwszym
  • 1599 lat po Soborze Konstantynopolskim Pierwszym
  • 1549 lat po Soborze Efeskim
  • 1529 lat po Soborze Chalcedońskim
  • 1427 lat po Soborze Konstantynopolskim Drugim
  • 1299 lat po Soborze Konstantynopolskim Trzecim
  • 1193 lat po Soborze Nicejskim II
  • 1110 lat po Soborze Konstantynopolskim Czwartym
  • 857 lat po Soborze Laterańskim Pierwszym
  • 841 lat po Soborze Laterańskim II
  • 801 lat po Soborze Laterańskim Trzecim
  • 765 lat po Soborze Laterańskim IV
  • 735 lat po Soborze w Lyonie I
  • 706 lat po Soborze w Lyonie II
  • 668 lat po Soborze w Vienne
  • 562 lat po Soborze w Konstancji
  • 535 lat po Soborze Florenckim
  • 463 lat po Soborze Laterańskim Piątym
  • 417 lat po Soborze Trydenckim
  • 110 lat po Soborze Watykańskim I
  • 15 lat po Soborze Watykańskim Drugim

Przychodzimy tam, aby zostać napełnieni Duchem Świętym, aby otrzymać Jego łaskę, aby zostać pocieszonym w naszych smutkach, aby zostać wzmocnionym w naszej słabości, aby zostać uzdrowionym w naszych słabościach, aby zostać oświeconym w naszej niewiedzy, aby zostać podniesionym z naszych grzechów, aby zostać wzmocnionym przeciwko wszelkim pokusom i aby otrzymać pragnienie czynienia dobra. Innymi słowy, przychodzimy tam, aby zostać zbawionymi. Nie ma innego miejsca na ziemi, gdzie będziesz bliżej Boga i poczujesz Jego obecność niż w kościele, przed ołtarzem i tabernakulum. Warto mieć pod ręką dobry modlitewnik, który zawiera nie tylko najpopularniejsze modlitwy, ale także inne, które możemy odkrywać każdego dnia. W naszym zbiorze modlitw mamy Litanię do Świętego Antoniego Padewskiego w formacie PDF do łatwego wydruku. Sprawdź ją i zacznij się modlić. Są takie dni w roku kiedy nawet ludzie na bakier z tradycją katolicką, można by nawet powiedzieć niewierzący, przychodzą do kościoła lub na cmentarz i wspólnie z bardziej obowiązkowymi wiernymi uczestniczą w odmawianiu modlitw pokutnych, modleniu się za zmarłych. Oby tylko coś w ich sercach pękło i zaczęli częściej uczestniczyć w modlitwach. Chwila skupienia jaką daje nam każda modlitwa pozwala odciąć się od codziennym problemów. Daje nam wytchnienie i pozwala oczyścić umysł.

1 komentarz do “Parafia i Kościół Św. Stanisława Kostki w Karolewie”

  1. Szczęść Boże!
    Zauważyłem pewne nieprawidłowości w działaniu parafii, liturgii i służby liturgicznej. Tutaj podzielę się tym co jest rażące:
    1. Służba liturgiczna: blond diabeł ubrał się w czerwoną sutannę i dzwoni ogonem na sumę. Proboszcz popełnia błąd otaczając się takimi ludźmi i dając im posłuch. Z tego młodego człowieka pycha aż kipi. Przez to ubywa ministrantów, pod ołtarzem następuje profanum, gdyż ministranci kłaniają się ludziom, wypinając się na Tabernakulum i Najświętrzy Sakrament. ( W moich czasach nie do pomyślenia).
    2. Msza po łacinie- czy większą siłę modlitwa ma gdy się modlą wszyscy w Kościele, czy jak dwie osoby modlą się w sposób tylko dla nich zrozumiały? Kościół Święty to nie ksiądz i ministranci, ani budynek lecz ludzie którzy go tworzą – we wspólnej modlitwie!
    3. Komunia na rękę i na stojąco – profanacja. Podawanie komunii przez szafarza – profanacja. Szafarza jest od udzielania komunii chorym, pod nieobecność Kapłana. Mam nadzieję, że Pan to wybaczy, bo nie wiecie co czynicie – odsyłam do lektury Św. Jana Vianey.
    4. Tematy homilii – z obecnych kazań wynika, że Pan wszystkich kocha i wszyscy pójdziemy do nieba. Z kazań natomiast wynika że piekła nie ma, bo ksiądz prawie o nim nie wspomina. Uważam, że każdy kapłan powinien przynajmniej raz w życiu uczestniczyć w egzorcyzmie. Po takim doświadczeniu na pewno nie będzie konformizmu na kazaniach.
    5. Rada parafialna. Istnieje takowa w Karolewie? Czy większość członków leży w hospicjach, lub nie mają chęci do działania. Może trzeba by było świeżego spojrzenia młodych ludzi?
    Dla wszystkich czytających z serca błogosławię życzę owocnych przemyśleń. Z Bogiem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Baza modlitw w PDF
Pobierz Twoje ulubione modlitwy w PDF do łatwego wydruku