Modlitwa do Św. Antoniego z Padwy (Padewski)

Pobierz wersję PDF do druku

Modlitwy do Św. Antoniego z Padwy w formacie PDF do łatwego wydruku

Pobierz Modlitwa do Św. Antoniego z Padwy (Padewski) PDF do druku

Mimo że powszechnie jest znany jako Antoni z Padwy, urodził się w Lizbonie, a jego przydomek jest związany z miejscowością, w której umarł. Jest patronem osób i rzeczy zaginionych, a także małżeństw, narzeczonych, kobiet w ciąży, ubogich, osób w podróży i górników. Za życia pomagał ubogim i potrzebującym. Wyróżniał się także niezwykłą elokwencją i pięknym głosem. Jego kazania przyciągały tłumy i zostały docenione przez samego papieża! W 1946 r. został ogłoszony doktorem Kościoła, co podkreśla jego wyjątkowe zasługi dla chrześcijaństwa. Cnoty Świętego Antoniego wysławia Litania do Świętego Antoniego z Padwy. Poniżej przedstawiamy inne modlitwy do tego świętego.

Duchowni polecają wiernym śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – pięknej modlitwy sławiącej Matkę Boską.

Kto chce mieć w sobie Boga i znaleźć pewną drogę wewnętrznego zjednoczenia się z Nim, powinien trwać w Jego rodzinie (w Kościele) i prowadzić życie rodzinne, ponieważ więzi z Ojcem niebieskim i z braćmi polegają na wierze i miłości.

Św. Antoni Padewski

Modlitwa 1

Święty Antoni, wielki nasz Patronie, prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach.

Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej.

Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Amen.

Modlitwa o wstawiennictwo Św. Antoniego z Padwy

Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, św. Antoni, i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę.

Amen.

Modlitwa o czystość

Święty Antoni, powierzam Ci dzisiaj wszystkie moje troski, pokusy i niepokoje. Postanawiam Cię czcić, naśladując przykład Twego świętego życia. Przybądź mi na pomoc, gdy muszę stanąć twarzą w twarz z trudnościami i rozczarowaniami. Niech Twoje modlitwy i Twe wstawiennictwo wyjednają mi łaskę u Boga.

Z Twoją pomocą będę mógł głębiej zrozumieć, jak bardzo kocha mnie Bóg, że jest zawsze ze mną, a szczególnie w cierpieniu. Potężny Patronie, wzorze czystości, zwycięzco nad słabym ciałem, uproś dla mnie i dla wszystkich modlących się do Ciebie doskonałą czystość ciała, umysłu i serca.

Amen.

Modlitwa o zdrowie

Chwalebny święty Antoni, pozdrawiam Cię jako dobrego sługę Chrystusa i szczególnego przyjaciela Boga. Ty tak bardzo ukochałeś Boga podczas swego ziemskiego życia. Jego miłość była w Tobie już od zarania Twego życia, gdy Stwórca świata tchnął w Ciebie moc swego życia. Zostałeś wybrany, aby tulić w swych ramionach Dziecię Jezus i serdeczną troską ogarniać cały świat.

Teraz jesteś w niebie, uczestnicząc w Bożej chwale, Jego potędze i doskonałości. Wejrzyj na mnie łaskawie, gdy przychodzę do Ciebie w moich potrzebach. Proszę o zdrowie dla mnie i dla wszystkich, których kocham.

Amen.

Modlitwa w wersji YouTube

Dodaj komentarz